"Internetowa Aplikacja Do Zarządzania Szkołą Jazdy" Q

Instrukcja obsługi programu: "Internetowa Aplikacja Do Zarządzania Szkołą Jazdy"

(poniżej krok po kroku podajemy co zrobić, aby przygotować aplikację do pracy)

 

MOJE KONTO:

1. "Moje konto - Dane Firmy" - uzupełniamy dane dotyczące szkoły

2. "Moje konto - Użytkownicy" - wpisujemy dane użytkowników programu typu: kierownik, pracownik biurowy...

3. "Moje konto - Kategorie" - uzupełniamy wszystkie kategorie na które szkoła jazdy prowadzi szkolenia

4. "Moje konto - Harmonogram" - wprowadzamy harmonogram jazd, oraz zaznaczamy dni wolne od pracy

5. "Moje konto - Mój profil" - uzupełniamy dane profilowe dotyczące właściciela szkoły

 

POJAZDY:

1. "Pojazdy - Dodaj pojazd" - uzupełniamy wszystkie dane dotyczące pojazdów wykorzystywanych do szkolenia w szkole jazdy. Prosimy o wypełnienie wszystkich pól wtedy program będzie przypominał np. o zbliżającym się ubezpieczeniu, lub przeglądzie. Możemy również zaznaczyć tzw. pojazd Asysty (dotyczy kategorii motocyklowych); jest to pojazd który jako eskorta jedzie za kursantem motocyklistą - po przyporządkowaniu takiego pojazdu asysty motocyklowi grafik jazd będzie wspólny dla obydwu pojazdów. Do jednego pojazdu asysty możemy przyporządkować nawet 3 jednoślady.  

 

CENNIKI:

1. W zakładce cenniki uzupełniamy wszystkie cenniki dotyczące wszystkich kategorii prawa jazdy na które szkoła prowadzi szkolenia zarówno kursu podstawowego, jak również kursu uzupełniającego obowiązujące w szkole jazdy.

 

INSTRUKTORZY:

1. "Instruktorzy - Dodaj" - uzupełniamy dane instruktorów pracujących w szkole jazdy

2. "Instruktorzy - Uprawnienia" - wpisujemy numer uprawnień instruktorów, do kiedy są ważne i posiadane kategorie

3. "Instruktorzy - Wynagrodzenie" - uzupełniamy stawki godzinowe za godziny kursowe, uzupełniające i wykładowe - dane te pozwolą w późniejszym czasie wyliczać arkusze wynagrodzeń dla instruktora i tworzyć listę płac.

 

POCZTA:

1. "Szablony" - w tej zakładce należy uzupełnić wiadomości jakie aplikacja ma wysyłać do kursantów. Są to następujące szablony wiadomości: przypomnienie: o płatnościach, o zaplanowanych jazdach, o terminach egzaminu wewnętrznego> Aplikacja automatycznie będzie rozsyłała te wiadomości do kursantów szkoły jazdy.  

 

JAZDY:

1. "Jazdy - Grafik" - w tej zakładce ustalamy grafiki jazd dla poszczególnych pojazdów i instruktorów. Grafiki możemy kopiować na kolejne tygodnie i dowolnie modyfikować np. przyporządkowując do jednego pojazdu szkoleniowego dwóch instruktorów (praca na zmiany). Wg poczynionych ustaleń w grafikach kursanci on-line mogą umawiać się na jazdy do swojego instruktora.

 

KURSY:

1. "Kursy - Dodaj" - w tej zakładce definiujemy kategorię, datę rozpoczęcia kursu i wprowadzamy wykładowcę. Nadawaniem kolejnych numerów kursu zajmuje się aplikacja. Możemy również wprowadzać dodatkowe informacje w polu notatki dotyczące danego kursu. W tej zakładce mamy również generator raportów o rozpoczęciu kursu, które każda szkoła musi przedstawiać staroście. Raporty generowane są automatycznie po rozpoczęciu kursu.

 

KURSANCI:

1. "Kursanci - Dodaj"

Dane osobowe:

- wprowadzamy podstawowe dane kursanta przy zapisie na kurs takie jak: pesel, nazwisko, imię, telefon, adres ,

- możemy również dodać jego zdjęcie (do pobrania z Portalu OSK) i załączyć skan profilu PKK;

Rodzaj kursu:

- wybieramy czy ma to być Kurs Podstawowy czy Uzupełniający

Parametry kursu

- uzupełniamy parametry kursu, czyli wybieramy tylko kategorię na jaką się kursant zapisał a pozostałe dane (takie jak nr. kursu, data rozpoczęcia, wykładowca, ilość godzin, koszty dotyczące kursu) wypełni za nas aplikacja i zapisujemy dane przechodząc automatycznie do płatności

2. "Kursanci - Płatności kursanta" -  w tej zakładce możemy zarejestrować wpłatę od kursanta (gotówka, przelew, karta kredytowa), po jej zarejestrowaniu otrzymamy od razu informację o płatnościach kursanta za kursy podstawowe i uzupełniające, oraz  ile jeszcze pozostało kursantowi do wpłaty. Dodatkowo program będzie automatycznie wysyłał do kursanta przypomnienia o na przykład przeterminowanych płatnościach z prośbą o ich uregulowanie.

3. "Kursanci - Zaświadczenia i druki" - w tej zakładce po zapisaniu kursanta, możemy wydrukować jego kartę szkolenia, arkusz egzaminacyjny, oraz umowę i regulamin firmowy

 

Po wprowadzeniu powyższych informacji "Internetowa Aplikacja Do Zarządzania Szkołą Jazdy", jest gotowa do pracy i obsługi Państwa kursantów. W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości proszę o kontakt z naszym działem wsparcia:

 

zespół> TwojePrawko

25-004 Kielce ul. Paderewskiego 14

mail: biuro@twojeprawko.com.pl

tel: 0-602309181 lub (41) 3431180