Regulamin korzystania z portalu

 

I. Postanowienia ogólne

 1. Każdy Użytkownik Portalu TwojePrawko, zwanego dalej Portalem, zobowiązany jest przestrzegać postanowień regulaminu.
 2. Każdy Użytkownik ponosi odpowiedzialność za pisane przez siebie wiadomości.
 3. Problemy techniczne, naruszenia, oraz sugestie związane z Portalem należy zgłaszać pisząc na adres e-mail: enigma@home.pl
 4. W przypadku długo nieaktualizowanych przeglądarek internetowych (wersje niewspierane przez producentów) niektóre treści mogą wyświetlać się niepoprawnie, także niektóre opcje Portalu mogą nie działać prawidłowo.
 

II. Rejestracja i zarejestrowani użytkownicy

 1. Każdy użytkownik Portalu może się zarejestrować, tym samym stając się Zarejestrowanym Użytkownikiem Portalu.
 2. Przeprowadzenie rejestracji wymaga od użytkownika wykonania kolejnych kroków:
  1. wybranie opcji "Zarejestruj się" w prawym górnym rogu Portalu;
  2. wypełnienie krótkiego formularza (dane do wypełnienia: imię i nazwisko, e-mail, hasło);
  3. zapoznanie się z niniejszym Regulaminem;
  4. potwierdzenie chęci rejestracji przez wybranie przycisku „Zarejestruj się”;
  5. potwierdzenie rejestracji jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
  6. potwierdzenie chęci rejestracji przez kliknięcie w link rejestracyjny przesłany przez Portal w wiadomości e-mail (na adres podany w formularzu).
 3. Zarejestrowani Użytkownicy uzyskują dostęp do dodatkowych opcji i funkcji Portalu (umawianie jazd on-line, opłacanie kursów podstawowych i uzupełniających przez internet - z natycmiastowym potwierdzeniem operacji, wykupowanie usług e-learning,, e-testy, pisanie komentarzy, zamieszczanie wątków na froum”).
 4. Użytkownik nie może w swoim profilu, wątku na forum, ani w ramach innej aktywności umieszczać linków do stron z treściami pornograficznymi, zawierających nielegalnie rozpowszechniane pliki oraz w inny sposób łamiących prawo.
 5. Rejestracja jest równoznaczna z akceptacją niniejszego regulaminu, oraz wyrażeniem zgody na zbieranie i przetwarzanie danych osobowych przez Portal TwojePrawko sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach 25-004 ul. Paderewskiego 14, będącą właścicielem Portalu, w celach realizacji procesu rejestracji w Portalu oraz na potrzeby konkursów organizowanych wśród Użytkowników, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883).Portal TwojePrawko jednocześnie informuje, że przysługuje Pani/Panu możliwość kontroli i wglądu do przetwarzanych danych osobowych, które Panią/Pana dotyczą.
 6. Użytkownik nie może udostępniać konta innym osobom ani wykorzystywać go w programach automatycznie wykonujących operacje na Portalu. Do takich programów zaliczają się automaty komentujące, głosujące, boty spamujące i inne. W szczególnych przypadkach administrator Portalu może udzielić jednorazowych pozwoleń na operacje tego typu, jasno definiując ich zakres - forma pisemna.
 

III. Komentarze

 1. Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w Portalu poprzez formularze komentarzy.
 2. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
 3. Komentarze Użytkowników Zarejestrowanych publikowane są natychmiast po ich wysłaniu przez komentującego.
 4. Komentarze Użytkowników nie zarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
 5. Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:
  1. wulgaryzmy;
  2. treści mogące obrażać inne osoby;
  3. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
  4. sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
  5. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;
 6. Komentarz nie zostanie również opublikowany jeśli:
  1. pozbawiony jest jakiejkolwiek logicznej treści;
  2. nie ma związku z tematem komentowanego newsa i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z Portalu;
  3. został wprowadzony przez osobę, która notorycznie łamie zasady zamieszczania komentarzy oraz utrudnia użytkownikom dyskusje związaną z publikacją;
  4. zawiera elementy kodu HTML lub JavaScript (np. znaki "<" ">");
  5. ma charakter reklamowy - promuje firmę bądź serwis internetowy.
 7. W przypadku gdy zasady nie są łamane w sposób szczególnie uciążliwy, administrator Portalu może zastępować "gwiazdkami" słowa i zwroty naruszające zasady.
 8. Jeśli komentarz nie ukazał się w ciągu 2 godzin, a użytkownik jest przekonany, iż nie narusza zasad Regulaminu, może zgłosić ten fakt administratorowi Portalu na adres: enigma@home.pl
 9. Administrator i właściciel Portalu nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
 10. W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres Portalu aby administrator mógł natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza, oraz usunięcie autora z listy Zarejestrowanych Użytkowników.
 

IV. Forum Portalu TwojePrawko

 1. Korzystanie z Forum w sposób bierny nie wymaga rejestracji.
 2. Opcja publikowania wiadomości (postów) na Forum jest dostępna dla Zarejestrowanych Użytkowników.
 3. Szczegółowy Regulamin Forum dostępny jest na forum.
 

V. Prawa autorskie

 1. Kopiowanie, reprodukowanie tekstów i elementów z Portalu TwojePrawko, w całości, lub w części bez wcześniejszej, pisemnej zgody jest zabronione. Wyjątek stanowią informacje zawarte w dziale aktualności, publikowanie ich w jakichkolwiek materiałach jest dozwolone w przypadku podania jako źródła nazwy Portalu w postaci "www.twojeprawko.com.pll". Jeśli materiał publikowany jest w Internecie należy również umieścić link do Portalu.
 2. Administrator publikując jakiekolwiek materiały w Portalu w oparciu o informacje zamieszczane w innych źródłach zawsze podaje ich nazwy wraz z odpowiednimi linkami. Celem administratora jest promowanie serwisów, które cechuje duża wartość merytoryczna wśród Użytkowników Portalu. Jeśli jakikolwiek wydawca (bądź podmiot mający prawa do materiałów, na które redakcja Portalu się powołuje) poinformuje nas, że nie chce aby redakcja Portalu powoływała się na materiały przez niego publikowane, zostaną one bezzwłocznie usunięte, redakcja nie będzie również powoływać się na nie w przyszłości.
 

VI. Odpowiedzialność

 1. Administrator, ani właściciel Portalu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje jakie użytkownicy podejmą na podstawie informacji udostępnianych w Portalu.
 2. Administrator, ani właściciel Portalu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za komentarze Użytkowników, a także wypowiedzi publikowane na Forum.
 3. Administrator zastrzega sobie możliwość zablokowania komentowania informacji zawartych w Portalu, a także korzystania z Forum TwojePrawko w przypadku gdy Użytkownicy notorycznie próbują zamieszczać w Portalu treści zawierające wulgaryzmy, szkalujące innych bądź w inny sposób utrudniające korzystanie z serwisu innym Użytkownikom. W skrajnych przypadkach administrator może zablokować całkowicie dostęp do serwisu i Forum.
 

VII. Znaki towarowe zastrzeżone, handlowe, identyfikatory

Wszelkie zastrzeżone nazwy i loga firm, pojawiających się w materiałach udostępnianych przez Portal TwojePrawko zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji.