Aktualności

Rezerwacja egzaminu online

2015-01-09

Żeby zapisać się na egzamin na prawo jazdy nie trzeba już stać w długiej kolejce w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Wystarczy skorzystać ze strony info-car.pl i całość procedury wykonać przez Internet.

Żeby zapisać się na egzamin na prawo jazdy nie trzeba już stać w długiej kolejce w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego. Wystarczy skorzystać ze strony info-car.pl i całość procedury wykonać przez Internet.

Z usługi mogą korzystać jedynie osoby posiadające konto w serwisie info-car.pl Przed przystąpieniem do rezerwacji egzaminu, należy kliknąć przycisk „Zaloguj” znajdujący się w prawym górnym rogu witryny. Następnie otworzy się strona logowania, gdzie należy wpisać swój adres e-mail oraz hasło.

Jeżeli użytkownik nie posiada jeszcze konta w serwisie, wówczas będzie musiał je utworzyć. W tym celu należy kliknąć na czerwony przycisk „utwórz konto”, który znajduje się powyżej okna logowania. Tworzenie konta jest bezpłatne i zupełnie bezproblemowe, tworzy się je podobnie jak np. konto w serwisach społecznościach. Podać należy imię, nazwisko, adres e-mail, wybrane przez siebie hasło do logowania, a także wyrazić zgodę w wymaganych miejscach. Po wykonaniu tych wszystkich czynności należy kliknąć na przycisk zarejestruj się. Na podany wcześniej adres e-mail zostanie dostarczona wiadomość z linkiem aktywującym konto. Należy wejść w tę wiadomość i kliknąć link, wówczas nastąpi aktywacja konta. Po aktywacji należy, wpisać dane w okno logowania i kliknąć czerwony przycisk „zaloguj się”. Baner przenoszący użytkownika do usługi znajduje się z prawej strony portalu i oznaczony jest napisem „zapisz się na egzamin na prawo jazdy” 

Baner przenoszący użytkownika do usługi znajduje się z prawej strony portalu i oznaczony jest napisem „zapisz się na egzamin na prawo jazdy” (jak na obrazku).

Strona główna

Strona główna, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Po kliknięciu w baner, otworzy się karta z ewentualną listą dotychczasowych rezerwacji, a także możliwością uzyskania nowej rezerwacji. W tym celu należy kliknąć na czerwony napis: „egzamin na prawo jazdy – rezerwacja terminu”.

Rezerwacja nowego terminu

Rezerwacja nowego terminu, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Następnie otworzy się karta informująca o wymaganych danych potrzebnych do realizacji usługi, jakie użytkownik powinien przygotować przed przystąpieniem do rezerwacji egzaminu online. Oprócz tego na karcie znajdują się ważne informacje dotyczące płatności i dostępności usługi. Po zaznajomieniu się z wszystkimi informacjami, a także po przygotowaniu danych takich jak numer profilu kandydata na kierowcę (PKK) i numeru PESEL, należy kliknąć na czerwony przycisk „rezerwuj termin”.

Najważniejsze informacje na temat rezerwacji egzaminu online

Najważniejsze informacje na temat rezerwacji egzaminu online, źródło: materiały własne www.info-car.pl

W tym momencie użytkownikowi pokaże się karta z mapą ośrodków WORD, gdzie usługa jest dostępna. Wybrać można każdy ośrodek z listy dostępnych, egzamin bowiem można zdawać w dowolnym WORD na terenie kraju niezależnie od miejsca zamieszkania i miejsca, gdzie odbywało się szkolenie. Ośrodek egzaminacyjny można wybrać bezpośrednio klikając na mapie w „pinezkę” oznaczającą wybrane miasto lub skorzystać z prostej wyszukiwarki umieszczonej nad mapą i dopiero wówczas kliknąć na wybrany WORD. Po kliknięciu na pinezkę wyświetli się okienko na mapie, gdzie należy potwierdzić wybór, klikając na przycisk „wybierz ten”.

Mapa dostępnych ośrodków WORD

Mapa dostępnych ośrodków WORD, źródło: materiały własne www.info-car.pl

W następnej kolejności użytkownik wybiera kategorię prawa jazdy (lub pozwolenie tramwajowe), o którą się ubiega. Na tym etapie można wybrać każdą kategorię, ale rezerwacja będzie mogła być sfinalizowana tylko dla kategorii, dla której dana osoba ukończyła szkolenie. W tym celu należy kliknąć na kategorię oznaczoną odpowiednim symbolem.

Komentarze
Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz
Pozostało znaków 1000