Aktualności

Trzecia tablica wreszcie legalna

2016-01-26

Możliwe jest otrzymanie trzeciej tablicy rejestracyjnej. Z dniem 1 stycznia 2016 r. weszły w życie przepisy, które wreszcie rozwiązały problem dotyczący posiadaczy bagażników rowerowych montowanych z tyłu pojazdu.

Trzecia tablica wreszcie legalna

Możliwe jest otrzymanie trzeciej tablicy rejestracyjnej. Z dniem 1 stycznia 2016 r. weszły w życie przepisy, które wreszcie rozwiązały problem dotyczący posiadaczy bagażników rowerowych montowanych z tyłu pojazdu. Dotychczas problem polegał na tym, iż bagażnik zasłaniał tablicę rejestracyjną, a nie można było jej przemieszczać. Kierowcy radzili sobie, stosując "domową" tablicę z numerem, liczyli przy tym na wyrozumiałość policjantów z drogówki. Sam bagażnik wprawdzie spełniał wymagania, ale jego zainstalowanie już nie. Zgodnie z prawem tablice rejestracyjne w każdym samochodzie muszą pozostawać czytelne. Absurd prawny wreszcie został rozwiązany i kierowca będzie mógł otrzymać trzecią tablicę rejestracyjną, właśnie dla bagażników rowerowych. Rozporządzenia, które to umożliwiają, wchodzą w życie z 1 stycznia 2016 roku. Koszt wyrobienia takiej tablicy wynosi 52,5 zł.


Link do źródła: Onet.pl – „Trzecia tablica rejestracyjna legalna od 2016 roku” - http://moto.onet.pl/aktualnosci/trzecia-tablica-rejestracyjna-legalna-od-2016-roku/s2z2h4

Komentarze
Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz
Pozostało znaków 1000